Jak zacząć

Chcesz spróbować czegoś nowego? Chciałbyś przełamać swoje bariery i podjąć wyzwanie we wspinaczce? Jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Odpowiemy na Twoje pytania ...

Co zabrać ze sobą na ściankę?

Przede wszystkim dużo pozytywnej energii i mnóstwo chęci, a także wygodne sportowe ubranie i dopasowane adidasy lub tenisówki. Pozostały niezbędny sprzęt znajdziesz u nas: liny, uprząże, przyrządy asekuracyjne, magnezję.

Czy muszę wcześniej dokonać rezerwacji, aby przyjść na ściankę ?

Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc na ścianie wspinaczkowej. Rezerwacja potrzebna jest na zajęcia indywidualne, sekcje, czy imprezy zorganizowane.

Nie wiem nic o wspinaniu, czy na miejscu ktoś mi pomoże?

Oczywiście, na ścianie zawsze znajdziesz instruktora, który odpowie na Twoje pytania i wątpliwości. Korzystając z jego doświadczenia zdobędziesz wiele informacji i porad dotyczących wspinania.

Jeżeli jesteś u nas po raz pierwszy, obowiązkowo powinieneś przejść szkolenie z zakresu asekuracji na sztucznej ścianie, które prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Szkolenie trwa ok. pół godziny i obejmuje takie elementy jak założyć uprząż, przypiąć linę, poprawnie asekurować, wybrać odpowiednią drogę na ścianie i zacząć się wspinać. (Uwaga, szkolenie wstępne jest płatne) [cennik] Najlepiej na takie szkolenie umówić się wcześniej z jednym z naszych instruktorów, zadzwonić i zarezerwować sobie termin.

Czy wspinaczka jest bezpieczna?

Wspinanie, również na sztucznej ścianie jest sportem podwyższonego ryzyka i należy o tym pamiętać. Jednak przy stosowaniu się do poleceń instruktorów, zachowaniu odpowiednich zasad i przestrzeganiu regulaminu wspinaczka jest bezpieczna i satysfakcjonująca.

Czy wspinanie na ścianie jest dla mnie?

Tak, wspinaczka jest dla Ciebie, jeśli nie posiadasz przeciwwskazań zdrowotnych. Wystarczy, że masz chęci, aby aktywnie spędzić czas oraz przeżyć wiele pozytywnych wrażeń. Nasza ścianka oferuje zróżnicowane stopnie trudności, każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości. Osoby niepełnoletnie mogą wspinać się samodzielnie za zgodą rodziców. Rodzice muszą wypełnić stosowne oświadczenie dostępne na naszej stronie www lub na miejscu u instruktora.

Czy mogę się wspinać, jeśli nie mam partnera do asekuracji?

Tak, masz kilka możliwości kiedy sam/-a chcesz się wspinać.

1. Na naszej ściance możesz wspinać się samodzielnie z liną, dzięki nowoczesnemu systemowi autoasekuracji TRUBLUE, który zapewnia pełne bezpieczeństwo bez dodatkowej osoby asekurującej.

2. Możliwa jest też wspinaczka na ściance bulderowej, gdzie do asekuracji służą nam materace.

3. Możesz zapisać się na sekcję wspinaczkową, zajęcia grupowe prowadzone są przez instruktora i odbywają się cyklicznie (1 lub 2 razy tygodniu).

4.Jeśli dopiero zaczynasz, najlepiej zapisz się na szkolenie wstępne.

5. Możesz skorzystać z usług instruktora, z którym należy umówić się wcześniej telefonicznie. Nasz trener profesjonalnie poprowadzi dla Ciebie zajęcia indywidualne na ściance wspinaczkowej.

Czy oferujecie jakieś zniżki?

Tak, przede wszystkim dla osób uczących się i dzieci. Zniżka przewidziana jest także dla grup zorganizowanych. Dodatkowe rabaty mają osoby wykupujące karnet.

Jak długo mogę się wspinać w cenie jednorazowego wejścia?

Jednorazowe wejście jest nieograniczone czasowo, pozwala na wspinanie się od otwarcia do zamknięcia ścianki wspinaczkowej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona exodusclub.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies.